O nas

Bezpłatna Bajkowa Szkoła Rodzenia została uruchomiona w czerwcu 2014 r. Założycielem i pomysłodawcą szkoły rodzenia jest Centrum Medyczne CMP. Naszym celem jest przygotowanie obojga rodziców do rodzicielstwa poprzez udział w teoretycznych i praktycznych zajęciach prowadzonych przez doświadczone położne. Prowadzimy bezpłatne zajęcia dla każdej kobiety w ciąży;

1. dla kobiet w ramach programu edukacji przedporodowej pn. " Szkoła rodzenia" na lata 2016-2019, finansowanego przez Miasto Stołeczne Warszawa. Na zajęcia szkoły rodzenia w ramach powyższego programu zapraszamy kobiety w ciąży, które spełniają jeden z czterech warunków:

 • zameldowane są na pobyt stały na terenie m.st. Warszawy,
 • zameldowane są na pobyt czasowy na terenie m.st. Warszawy,
 • rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym na terenie m.st. Warszawy,
 • przebywają w domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży lub w innej placówce opiekuńczej na terenie m.st. Warszawy lub takiej, z którą m.st. Warszawa podpisało właściwą umowę

2. dla kobiet, które nie są zameldowane lub nie rozliczają się z Urzędem Skarbowym w Warszawie i nie mogą wziąć udziału w ramach powyższego programu.

Nasza szkoła rodzenia jest dostosowana do potrzeb każdej przyszłej mamy, dlatego też zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach w jednej z wielu dogodnych lokalizacji w Warszawie i Piasecznie. 

Obecnie prowadzimy zajęcia w następujących lokalizacjach;

 • Piaseczno; CMP Piaseczno - brak możliwości udziału w ramach programu edukacji przedporodowej
 • Piaseczno;  Klub Fitness GreenUP - brak możliwości udziału w ramach programu edukacji przedporodowej
 • Warszawa - Ursynów w Klubie TI Fitness - zapewniamy udział wszystkim kobietom w ciąży
 • Warszawa - Białołęka w Klubie Love Dance - zapewniamy udział wszystkim kobietom w ciąży
 • Warszawa - Targówek w Gravitan Health and Sport Club - zapewniamy udział wszystkim kobietom w ciąży
 • Warszawa - Żoliborz w Klubie Slim & Fun - zapewniamy udział wszystkim kobietom w ciąży
 • Warszawa - Ursus w Lecznicy Ursus - zapewniamy udział wszystkim kobietom w ciąży
 • Warszawa - Wilanów w Klubie Fitness Artis - zapewniamy udział wszystkim kobietom w ciąży
 • Warszawa - Mokotów w Szpitalu im. Świętej Rodziny SPZOZ - brak możliwości udziału w ramach programu edukacji przedporodowej

Zajęcia odbywają  się w godzinach przed i popołudniowych, tak aby każdy z Państwa mógł wybrać dogodny termin, najlepszy dla siebie. Możesz przyjąć sama lub z osobą towarzyszącą. W naszej szkole rodzenia nie przepadnie Ci żadne spotkanie, jeżeli nie możesz skorzystać z któregoś z nich, poinformuj nas o tym, a nadrobisz zaległości na kolejnym kursie w innej grupie.

Drodzy Rodzice!

Zdobyta w Bezpłatnej Bajkowej Szkole Rodzenia wiedza teoretyczna na temat ciąży, porodu, połogu i pielęgnacji noworodka, jak również praktyczne ćwiczenia mają pomóc kobiecie w słuchaniu i rozumieniu tego, co w tym jednym z najważniejszych momentów w życiu mówi jej ciało. Położne starają się złagodzić lęki przyszłych matek, uspokoić i uświadomić naturalność stanu, w jakim znajduje się kobieta w ciąży, a przede wszystkim przygotować obojga rodziców do rodzicielstwa.

Jeżeli wielkimi krokami zbliża się wyjątkowy moment w Waszym życiu i niebawem powitacie nowego członka rodziny skorzystajcie z naszej Bezpłatnej Bajkowej Szkoły Rodzenia.  Zapewne macie wiele pytań, wątpliwości, na które fachowo odpowiedzą nasze Położne. Uczestnicząc w spotkaniach otrzymacie niezbędne informacje, które pomogą Wam przeżyć niezapominane chwile podczas narodzin Waszego maleństwa.

Zapraszamy kobiety od 25 tyg. ciąży. Kurs składa się z cyklu 4 spotkań w miesiącu po 2,5 h (dot. lokalizacji w Piasecznie oraz w Warszawie na Mokotowie) lub 5 spotkań po 3 h (dotyczy pozostałych lokalizacji).  Zajęcia odbywają się w godzinach przed i popołudniowych. Na wybranych zajęciach oferujemy Wam dodatkowe spotkanie z ekspertami.

Program Szkoły Rodzenia obejmuje cykl wykładów o rozwoju płodowym dziecka, o przebiegu ciąży, porodu i połogu. Dodatkowo odkrywa techniki naturalnego karmienia piersią, przedstawia korzyści płynące z karmienia piersią maleństwa, zawiera też praktyczną naukę opieki nad noworodkiem, jego kąpieli i pielęgnacji. Więcej o programie znajdziecie tutaj. Zapraszamy!

Polecamy
Bezpłatnie dla każdej kobiety od 25 tyg. ciąży Zapisz się