Rehabilitacja dzieci- szkoła rodzenia- Piaseczno- Warszawa- Centrum Medyczne CMP

ChromaStock_11883683_900x300.png

Kiedy dziecko jest opóźnione w rozwoju psychomotorycznym, należy podjąć odpowiednie kroki. Nawet bardzo trudne przypadłości można zniwelować dzięki właściwie dobranej terapii i rehabilitacji. Funkcje poznawcze, ruch i mowa mogą się znacznie poprawić przy pomocy rehabilitacji neurologicznej. Jak wyglądają stosowane metody? Dziecko, które nie rozwija się we właściwy sposób, powinno być pod kontrolą lekarza. Warto zadbać o to, aby pediatra systematycznie badał i kontrolował jego rozwój. Podejmując się danej formy rehabilitacji, należy pilnować systematyczności ćwiczeń. Jest to niezbędne, by terapia okazała się skuteczna. Jakie ćwiczenia będą wskazane przy danej chorobie? W wyborze metod rehabilitacji i sposobów leczenia z pewnością pomoże pediatra, który uwzględni indywidualną sytuację dziecka. Warto się także zastanowić, czy rodzice mają czas i odpowiednie predyspozycje do przeprowadzania ćwiczeń samodzielnie. Jeśli nie, należy poszukać odpowiedniego fizjoterapeuty, który zapewni regularne zajęcia rehabilitacyjne.