Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny Partnerem Konferencji Naukowej

 

Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny (Warszawa, ul. A.J. Madalińskiego 25)  został partnerem Konferencji Naukowej ‘RAZEM WSPIERAMY KARMIENIE PIERSIĄ’ organizowanej przez Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią w dn. 27 maja  br. w Centrum Edukacyjnym Szpitala (ul. Madalińskiego25). Podczas spotkania przedstawione zostaną najnowsze doniesienia naukowe na temat karmienia naturalnego oraz omówione problemy związane z możliwościami i ograniczeniami dyrektorów placówek medycznych w upowszechnianiu idei karmienia piersią. Poruszony będzie także temat roli ojca we wspieraniu matki z problemami w karmieniu piersią, profilaktyka zdrowia matki, a także zasady  przestrzegania kodeksu marketingu produktów zastępujących mleko kobiece.

Podczas konferencji 5 placówek medycznych uhonorowanych zostało tytułem SZPITAL PRZYJAZNY DZIECKU  w ramach re-oceny (certyfikat przyznawany jest na okres 5 lat). Inicjatywa została stworzona przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) w celu przywrócenia prawidłowego sposobu żywienia dzieci na całym świecie. W Polsce idea popularyzowana jest od 1992r. Szpitale, które są odznaczone tytułem wypełniają ‘10 Kroków do Udanego Karmienia Piersią’ – zasad wymagających poszanowania godności i prawa kobiet, w szczególności prawa matek karmiących oraz prawa do opieki medycznej najwyższej jakości w zgodzie z Zaleceniami WHO. Każda placówka, która zdobywa  tytuł jest porównywalna z odznaczonymi placówkami z całego świata, a jej sposób postępowania służy w pełni dobru dziecka i matki umożliwiając karmienie piersią. Jednocześnie w placówce odznaczonej tytułem SZPITAL PRZYJAZNY DZIECKU w pełni przestrzegany jest ‘Międzynarodowy Kodeks Marketingu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece’, dając szansę matkom na podjęcie decyzji o karmieniu dziecka opartej na współczesnej wiedzy medycznej, a nie na reklamie.

Obecnie w Polsce jest 96 placówek odznaczonych certyfikatem ‘SZPITAL PRZYJAZNY DZIECKU’, na terenie Warszawy są to 3 szpitale, wśród nich Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny, który otrzymał tytuł ‘SZPTALA PRZYJAZNEGO DZIECKU’ po raz pierwszy w 2007r. oraz kolejny obowiązujący w latach 2013-17.                                                     

Polecamy
Bezpłatnie dla każdej kobiety od 25 tyg. ciąży Zapisz się