https://www.alablaboratoria.pl/c402-dla-pacjenta

Alina Myk

Alina Myk- położna- bezpłatna bajkowa szkoła rodzenia

Jestem położną od 7 lat, ukończyłam studia magisterskie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Swoje doświadczenie zdobywałam na oddziale położniczo-noworodkowym, sali pooperacyjnej oraz w przychodni pracując z ciężarnymi. Od zawsze wiedziałam, że jest to zawód dla mnie. Za cel obrałam sobie pomagać i przekazywać rzetelne informacje kobietom ciężarnym, świeżo upieczonym mamom oraz całej rodzinie noworodka. Wiedzę stale pogłębiam, uaktualniam czytając artykuły i śledząc nowinki dotyczące ciąży i porodu. Często też uczestniczę w konferencjach i sympozjach naukowych o tej tematyce. Od 2016 roku jestem również Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym i staram się pomagać każdej kobiecie, która pragnie karmić naturalnie swoje dziecko. W swojej pracy kieruję się przede wszystkim dobrem moich podopiecznych i chciałabym, żeby każda matka z wiarą w siebie podchodziła do macierzyństwa i do zadań jakie ją czekają.

Alicja Sikorska

bezpłatna bajkowa szkoła rodzenia - centrum medyczne cmp

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i w Warszawie. Swoją pracę zawodową rozpoczęłam w 2011 roku wraz z powstaniem oddziału położniczo- ginekologicznego w szpitalu św. Anny w Piasecznie. Odkąd zaczęłam studia, wiedziałam że położnictwo to moja pasja i jest to zawód w którym  się spełniam. Wiem jak ważne jest wsparcie kobiet zwłaszcza po porodzie, ponieważ na studiach analizowałam i badałam przyczyny oraz częstość występowania poporodowych zaburzeń nastroju. W wolnych chwilach lubię czytać dobre kryminały. Staram się aktywnie wypoczywać, najchętniej w górach podczas pieszych wędrówek.

Anna Przechodzka

Anna_Przechodzka_207x207.png

Każdego dnia w naszym życiu spotyka nas wiele nowych, ciekawych, interesujących i ważnych sytuacji. Chęć dzielenia się nimi jest dla mnie tak samo silna jak rozwój i zdobywanie nowych doświadczeń, na polu zawodowym jak i osobistym. Jestem położną, menedżerem zarządzania w ochronie zdrowia i instruktorem aktywności fizycznej w ciąży. Na co dzień mam możliwość praktykować i zdobywać doświadczenie na każdej z wyżej wymienionych płaszczyzn.  Codziennie towarzyszę kobietom i ich rodzinom w najważniejszych momentach zycia, jakimi są ciąża i pierwsze dni po porodzie. Wiele planów i konkretnych celów, które na stałe goszczą w mojej głowie, powodują, iż te rzeczy same się dzieją. Wystarczy włożyć w to szczyptę chęci, samoregulacji emocji i oczywiście kreatywności. Głowa sama generuje pozytywne i kreatywne myśli... wystarczy jej tylko nie blokować! Odwaga w połączeniu z motywacją do działania może czynić cuda, sama się o tym przekonałam! Myśląc pozytywnie, przyciągamy pozytywnych ludzi i sytuacje. Każdego dnia podążam swoją drogą, poznając siebie i swoje potrzeby, mogąc w ten sposób rozwijać mocne strony i pracować nad słabymi. Motywację staram się odnajdować w sobie, ale muszę tu pochwalić mojego partnera Piotra, który każdego dnia motywuje mnie do działania, dzielnie wspierając we wszystkim co robię.  
Siłę i energię czerpię również ze sportu, który regularnie uprawiam. Pilates należy do moich ulubionych „dyscyplin” .
Zawód położnej pozwala mi na pracę w warunkach jakie najbardziej lubię. O rutynie nie ma mowy!
Życie z pasją to moje życie. Chcę takim myśleniem „zarażać” innych ludzi.

Iwona Musiałkowska

bezplatna-bajkowa-szkola-rodzenia.cmp.med.pl

Jestem położną od 30 lat. Pracuję od zawsze w sali porodowej kocham swoją pracę i ludzi. Moje miejsce pracy to Szpital Specjalistyczny ''INFLANCKA".
Jestem również położną rodzinną, prowadzę prywatną praktykę indywidualnej opieki okołoporodowej. Sama również jestem matką więc nie obce mi są emocje jakie towarzyszą kobiecie spodziewającej się narodzin dziecka. Teatr i książka to chwile wytchnienia dla mnie.
 
 

Agnieszka Gałęziowska

Agnieszka gałeziowska_207x207.png

Jestem położną od 16 lat. Kocham swoją pracę, ponieważ daje mi wiele radości i satysfakcji. Swoją wiedzą i doświadczeniem pragnę dzielić się z moimi pacjentkami. Pracuję na co dzień w szpitalu na sali porodowej (Szpital Kliniczny im. W. Orłowskiego) w Warszawie. Każdego dnia spotykam mamy, którym doradzam, podpowiadam w różnych sytuacjach dot. macierzyństwa. Bycie mamą trójki dzieci  to najlepszy dowód na to by nauczyć się i doświadczyć wszystkich etapów z życia od noworodka aż do dorosłego człowieka. Mam nadzieję, że zdobyta w bajkowej szkole rodzenia wiedza i spotkania za mną rozwiążą nawet te największe obawy przyszłych rodziców.

Kinga Kaczyńska

Jestem położną od 16 lat. Moja Praca to moja pasja. Jestem szczęśliwa, iż należę do grona osób, które kochają to co robią. Pragnę rozpowszechnić porody do wody w Szpitalu w Piasecznie.

W życiu prywatnym jestem mamą dwójki cudownych dzieci - Julki i Piotra. Jako hobby traktuję czas spędzany z Nimi oraz z dobrą książką.

Martyna Wylot

Położna – to mój wymarzony zawód. Jestem szczęśliwa, bo wiem, że to jest moja właściwa droga. Fascynuje mnie zgłębianie tajników dobrego położnictwa. Dobrego – czyli takiego, które na pierwszym miejscu stawia kobietę i siłę jaką każda z nas ma w sobie, ale także nie zapomina o rodzącym się dziecku.

Najczęściej towarzyszę kobietom w trakcie porodu i tuż po nim. Podpowiadam jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Chcę uświadamiać rodzicom, jak ważnym momentem w ich życiu są narodziny dziecka. Staram się wspierać rodziców aby ten czas był dla nich możliwie najprostszy i najpiękniejszy.

Iwona Jaworska

Iwona_Jaworska_207x207px.png

Położna od ponad 15 lat. Ukończyłam WARSZAWSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY. Jestem absolwentką wydziału psychologii i pedagogiki i promocji zdrowia UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO W BIAŁYMSTOKU. Od 15 lat zajmuje się edukacją i promocją zdrowia w tym szczególnie opieką okołoporodową i doradztwem laktacyjnym. Uczestniczyłam w wielu kursach w dziedzinie karmienia piersią. Ogromną wiedzę z zakresu laktacji zdobyłam pracując pod czujnym okiem prof. Marka Szczepańskiego – Konsultanta krajowego w neontologii i laktacji. Aktywnie uczestniczę w najważniejszych konferencjach i sympozjach z zakresu położnictwa, edukacji, opieki nad matką i dzieckiem. Wśród wielu certyfikatów posiadam również wiedzę z zakresu rozpoznawania trudności emocjonalnych kobiet po porodzie i indywidualnego wsparcia psychologicznego dla matek. Moją życiową pasja jest pomoc w najważniejszych i najszczęśliwszych momentach życia każdej mamy. Uczucia, troska o pozytywne przeżycia są dla mnie niezwykle ważne. Interesuje się psychologia osobowości uprawiam żeglarstwo i jazdę na nartach.